Ribarski dani u Kopačevu prvi su se put održali prije više od 2 desetljeća davne 1998. Održavaju se u rujnu i na njima se pripremaju razni ribarski specijaliteti, a glavni je događaj fišijada na kojoj se svi zainteresirani natječu u pripremi fiš paprikaša. Osim gastronomije ova manifestacija ima i kulturni dio, te se tako mogu vidjeti brojna kulturno-umjetnička društva koja pretežno njeguju mađarski folklor.
Pannonian Challenge najveći je festival ekstremnog sporta u Jugoistočnoj Europi i svake godine na njemu sudjeluju natjecatelji iz cijelog svijeta. Održava se od 1999. godine, a ljubitelji ekstremnih sportova na njemu mogu vidjeti natjecanja u kategorijama : skate, BMX, inline i romobil. Jedino međunarodno natjecanje ekstremnog sporta u svijetu 2020. bio je upravo Panonnian Challenge.
Vinkovačke jesni manifestacija je koja se u Vinkovcima održava još od 1966 i značajno doprinosi očuvanju tradicije i kulture tog kraja. Festival ima razne atrakcije kao što su Najveće kolo (svi sudionici i gledatelji zajedno plešu kolo) i folklorne večeri, ali najposjećeniji je uvijek Svečani mimohod. Na njemu se tisuće pripadnika KUD-ova, konjskih zaprega i jahača predstavljaju noseći narodne nošnje i prolazeći ulicama Vinkovaca u povorci.
Đakovački vezovi su najveći hrvatski tradicionalni festival na kojoj sudjeluje sedamdesetak folklornih skupina iz cijelog svijeta. Svaka skupina ima jedinstvenu nošnju, a svaka nošnja drugačiji vez. Na ovoj manifestaciji posjetitelji mogu uživati u tradicionalnoj pjesmi i plesu, ali i lokalnim delikatesama.
Fišijada u slavonskom brodu
Zlatne žice Slavonije glazbeni je festival koji se već više od pola stoljeća održava u Požegi. Festival je posvećen tamburaškoj glazbi i na njemu sudjeluju poznati hrvatski glazbenici, ali i mladi talentirani umjetnici.
Picokijada je kulturno-turistička manifestacija koja se održava u Đurđevcu od 1968. Posvećena je legendi prema kojoj je turska vojska napala đurđevačku utvrdu. Budući da ju nisu uspjeli osvojiti u bitci odlučili su ju okupirati i izgladnjeti stanovnike utvrde. Ta je strategija doista uspjela, hrane je nestalo i ostao je samo jedan pijetao. Jedna je starica tada predložila da ga stave u top i ispale na turke, što su i učinili. Turci su zbog toga zaključili kako utvrda obiluje hranom, te su odustali od opsade i mještani su tako spašeni.
Svetomartinski krampuslauf godišnja je manifestacija koja se održava povodom dana svetog Nikole u Svetom Martinu na Muri. Povorka krampusa straši posjetitelje koji se uvijek dobro zabave. Cilj ove manifestacije je očuvati domaće legende.
Špancirfest jedinstven je festival u hrvatskoj jer je njegov sadržaj vrlo raznolik. U 10 dana festivala na ulicama i trgovima grada Varaždina mogu se vidjeti: koncerti, predstave, brojni sadržaji za djecu, akrobati, ulični zabavljači, izložbe i mnoge druge atrakcije.
Advent u Zagrebu predblagdanska je manifestacija koja se istodobno odvija na više lokacija u gradu. U to su vrijeme ulice grada prepune kućica i štandova na kojima se mogu probati razne lokalne i svjetske delicije ili kupiti razni suveniri. Posjetitelji mogu vidjeti veliko božićno drvce, žive jaslice ili se provozati božićnim tramvajem u kojem se uvijek nalazi djed mraz i drugi blagdanski i crtani likovi. Zagrebački je advent tri godine za redom (2016-2018) proglašavan najboljom destinacijom za božićne blagdane u Europi.
Snježna kraljica ženska je slalomska utrka Svjetskog skijaškog kupa koja se održava na Sljemenu od 2005. Naziv „Snježna kraljica“ nosi u čast najboljoj hrvatskoj skijašici Janici Kostelić.
Dani piva u Karlovcu najdugovječniji su festival gastronomije i piva u hrvatskoj. Za vrijeme trajanja festivala, ulice i parkovi pretvaraju se u pozornice, restorane i barove. Ova manifestacija svake godine privlači desetke tisuća posjetitelja.
Riječki karneval skup je različitih manifestacija koje se svake godine odvijaju u Rijeci. Neke od najposjećenijih su izbor Kraljice Riječkog festivala i primopredaja ključa grada, dječja karnevalska povorka, Maškarani auto rally Pariz – Bakar ( parodijska utrka od Rijeke do Bakra) i Međunarodna karnevalska povorka u kojoj sudjeluju tisuće sudionika.
Rovinjska noć zabavna je glazbena manifestacija koja se u Rovinju organizira već više od 55 godina. U glazbenom programu na gradskoj rivi sudjeluju poznati domaći i strani glazbenici. Uz glazbu posjetitelji mogu uživati i u tradicionalnim gastronomskim poslasticama i vatrometu koji slovi kao jedan od najljepših na Jadranu.
Histria festival, međunarodni glazbeno-scenski festival, svake se godine održava u Puli. Održava se u pulskom Amfiteatru i najuspješniji je festival u hrvatskoj. Na njemu svake godine sudjeluju poznata lica sa domaće i strane glazbene scene kao što su Anastacia, Eros Ramazzotti, Maksim Mrvica, Nora Jones i Luciano Pavarotti.
Pulski filmski festival ima tradiciju dugu gotovo 70 godina što ga čini najstarijim hrvatskim filmskim festivalom. Festival se održava u Pulskom Amfiteatru i na njemu se svake godine prikazuju domaći i strani filmovi. Nagrade na festivalu modelirane su prema Oscaru, ali za razliku od Oscara nagrade se u Puli dodjeljuju filmovima koji se uglavnom premijerno prikazuju na festivalu.
Jesen u Lici kulturno-turistička je manifestacija koja se održava početkom listopada u Gospiću. Na festivalu se mogu vidjeti izložba autohtonih hrvatskih krava i ovaca, ocjenjivanje meda i rakije, plesni nastupi stručna predavanja i druga događanja.
Glazbene večeri u Sv. Donatu glazbena je manifestacija koja se od 1960. održava u Zadru. Crkva sv. Donata iz 9. stoljeća u kojoj se večeri ima izvanredne akustičke vrijednosti, što dodatno pridonosi kvaliteti ove manifestacije.
Utrka magaraca u Tribunju zabavan je događaj koji je započeo 1952 kada je skupina studenata tijekom ljetnih praznika odlučila organizirati utrku. Mještani su to jako dobro prihvatili i utrka je prešla u tradiciju. Činjenica da se radi o magarcima koji su poznati po tvrdoglavosti daje nepredvidljivost utrci i čini ju posebnijom.
Sinjska alka viteška je igra koja se održava svakog kolovoza u Sinju povodom obilježavanja bitke u kojoj je 1715. godine 700 sinjskih vojnika obranilo grad od desetaka tisuća turskih vojnika. Cilj igre je jašući na konju kopljem pogoditi u središte mete (alke). Ova manifestacija traje tri dana i ima cijeli niz običaja i tradicija koji se održavaju prije završne igre.
Dani Dioklecijana zabavan su događaj koji se odvija u Splitu. Za to vrijeme na ulicama Splita mogu se vidjeti rimske legije i car Dioklecijan u kočiji kako prolaze kroz grad praćeni zvukom bubnjeva i fanfara. Posjetitelji mogu uživati u brojnim gastronomskim delicijama, u nastupima uličnih zabavljača kao i u koncertima i plesnim točkama.
Maraton lađa je amatersko športsko natjecanje u utrci lađa koje se održava druge subote u kolovozu u dolini Neretve. Cilj mu je očuvanje neretvanske lađe, zbog čega u natjecanju mogu sudjelovati samo lađe tradicionalnog oblika, dimenzija i napravljene od propisanih materijala.
Dubrovačke ljetne igre kulturni je festival osnovan davne 1950. godine. Za vrijeme festivala posjetitelji mogu uživati u brojnim glazbenim, kazališnim i folklornim izvedbama domaćih i stranih umjetnika.